فروشگاه عایق ایران(شرکت نگاه انرژی هستی)

تولید و تامین کننده انواع عایق الاستومری و عایق پلی یورتان ،
​​​​​​​ 
فروشگاه عایق ایران به منظور سهولت و تسریع تحویل کالا در سراسر کشور، از یک سیستم پیک سراسری تحویل کالا در محل مشتری به منظور تحویل یک روزه کالا، استفاده می نماید​​​​​​​.

عایق الاستومری و پلی یورتان را با بهترین قیمت و کیفیت مستقیم از کارخانه بخرید.​​​​​​​​​​​​​​

مدیر فروش 09120696047
دفتر فروش 03142645182

عایق ​​الاستومری چیست ؟ 

الاستومری ها مواد مصنوعی دارای خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیر هستند. انواع متداول این مواد که برای عایق‌بندی به کار می‌روند، عبارتند از نئوپرن، اتیلن پروپیلن دی ان مونومر یا اتیلن پروپیلن داین مونومر (EPDM) و سیلیکون. این مواد مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما، مواد شیمیایی، هوازدگی و سایش دارند. در نتیجه، برای محیط‌های صنعتی مختلف مناسب هستند.

تماس با فروشگاه عایق ایران 09120696047

مهم‌ترین کاربردهای عایق الاستومری کدامند؟
 سیستم‌های تهویه مطبوع
این عایق‌ها را به‌طور گسترده در سیستم‌های گرمایش، هوارسانی و تهویه مطبوع (HVAC) برای جلوگیری کردن از اتلاف گرما و حفظ دمای بهینه داخل ساختمان به کار می‌برند.
 صنعت خودرو و محفظه‌های الکتریکی
الاستومرها نقش مهمی در عایق‌کاری اجزای خودرو مانند شیلنگ‌ها، واشرها و آب‌بندی تجهیزات دارند. از طرفی، محصولات عایق الاستومری با حفاظت حرارتی، میرایی ارتعاش و مقاومت مطلوبشان، از محفظه‌های الکتریکی در برابر رطوبت محافظت می‌کنند. آن‌ها در واقع، مانع آسیب عوامل محیطی به تجهیزات حساس می‌شوند.
 خطوط لوله و مخازن
عایق الاستومری را در تأسیسات صنعتی برای عایق‌کاری خطوط لوله، مخازن و تجهیزات فرآیندی به کار می‌برند. در نتیجه، این محصولات باعث کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از تراکم و خوردگی تجهیزات می‌شوند.

​​​​​​​

مشاوره رایگان 09120696047

عایق الاستومری چه مزایایی دارد؟
⦁    انعطاف‌پذیری: الاستومرها می‌توانند با سطوح نامنظم سازگار شوند و تبادل حرارتی را با ایجاد مهر و موم محکم به حداقل برسانند.
⦁    مقاومت حرارتی: این مواد رسانایی حرارتی کمی دارند و کارایی انرژی را ارتقا می‌دهند.
⦁    مقاومت شیمیایی: عایق الاستومری با مقاومت کردن در برابر آسیب روغن‌ها، اسیدها، حلال‌ها و سایر مواد شیمیایی، دوام طولانی‌مدت را در محیط‌های خشن تضمین می‌کنند.
⦁    جلوگیری از تأثیر مخرّب آب و هوا: مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش و خواص ضدآب الاستومرها برای کاربردهای بیرونی در معرض نور خورشید، باران و نوسانات دمایی مناسب هستند.

​​​​​​​

جهت مشاوره و خرید تماس بگیرید 09120696047

پلی یورتان چیست ؟ 
پلی یورتان را باید نوعی ماده عایق چندمنظوره بدانیم که به مقاومت حرارتی زیاد، وزن کم و سهولت نصبش شناخته می‌شود. این ماده را با ترکیب کردن پلی‌ال‌ها و ایزوسیانات‌ها تولید می‌کنند. این فرآیند کفی را ایجاد می‌کند که پس از انبساط و سخت شدن، لایه عایقی قوی تشکیل می‌دهد.​​​​​​​

مشاوره رایگان 09120696047

چه کاربردهایی را می‌توانیم برای عایق پلی یورتان در نظر بگیریم؟
​​​​​​​​​​​​​​
⦁    ساختمان‌سازی: فوم پلی یورتان را عمدتاً در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی به کار می‌برند. از این محصول برای عایق‌کاری دیوارها، سقف‌ها، کف‌ها و واحدهای تبرید و افزایش بهره‌وری انرژی و رفاه ساکنین استفاده می‌کنند.
⦁    تأسیسات سردخانه‌ای: عایق پلی یورتان در انبارهای سردخانه و یخچال‌های سیار برای کنترل کردن دقیق دما و حفظ کالاهای فسادپذیر ضروری است.
⦁    عایق‌کاری لوازم خانگی: از عایق فوم پلی یورتان در یخچال‌ها، فریزرها و سایر وسایل برای جلوگیری از انتقال حرارت، کاهش مصرف انرژی و حفظ دمای ثابت استفاده می‌کنند.
⦁    بخش حمل و نقل: وسایل نقلیه‌ای مانند کامیون‌های یخچال‌دار و کانتینرهای عایق‌بندی شده را به این عایق‌ها مجهز می‌کنند. در نتیجه، از محموله‌ها در برابر نوسانات دمایی در طی حمل و نقل محافظت می‌کنند.

​​​​​​​

تماس با فروشگاه عایق ایران 09120696047

⦁    خاصیت عایق مطلوب: این ماده همانند عایق الاستومری، مقاومت حرارتی زیادی دارد؛ یعنی انتقال حرارت را به حداقل می‌رساند و از هزینه‌های گرمایش و سرمایش می‌کاهد.
⦁    یکپارچگی: عایق پلی یورتان را می‌توانیم به‌طور یکپارچه اعمال کنیم. لذا شکاف‌ها و فضاهای خالی را برای ایجاد مانع هوا و بهبود عملکرد پوشش ساختمان، پر می‌کند.
⦁    مقاومت در برابر رطوبت: فوم پلی اورتان می‌تواند رطوبت را دفع کند و جلوی آسیب ساختاری و تخریب حرارتی سازه و تجهیزات را بگیرد.
⦁    طول عمر: عایق پلی اورتان عمری طولانی دارد و خواص عایق و یکپارچگی ساختاریش را در طی زمان با حداقل نیاز به نگهداری حفظ می‌کند.

​​​​​​​

مهم‌ترین خواص عایق پلی یورتان کدامند؟
​​​​​​​

⦁    تأثیر محیطی: اثری که مواد عایق بر محیط زیست می‌گذارند را در نظر بگیرید. برای این منظور، به عواملی مانند قابلیت بازیافت، کارایی انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای در طی تولید و دفع این مواد توجه کنید.
⦁    الزامات کاربرد: نیازهای خاصتان را از منظر مقاومت حرارتی، مکانیکی و شیمیایی ارزیابی کنید تا مناسب‌ترین ماده عایق را برگزینید.
⦁    قوانین و مقررات ساختمانی: از رعایت شدن قوانین و استانداردها ساختمانی و مقررات ایمنی مربوط به مواد عایق و شیوه‌های نصب مطمئن شوید.
⦁    تحلیل هزینه: هزینه‌های اولیه، چرخه عمر و صرفه‌جویی در انرژی مربوط به گزینه‌های عایق پلی یورتان و الاستومری را مقایسه کنید. در این‌صورت می‌توانید تصمیم آگاهانه‌ای برای خریدشان بگیرید.

جهت مشاوره و خرید تماس بگیرید 09120696047

معیارهای انتخاب و خرید عایق الاستومری و پلی یورتان کدامند؟
​​​​​​​​​​​​​​

چه عواملی بر قیمت عایق الاستومری و پلی یورتان مؤثر هستند؟
هزینه مواد خام
هزینه مواد اولیه مورد استفاده جهت تولید عایق‌های الاستومری و پلی اورتان مانند پلیمرها، پلی ال‌ها، ایزوسیانات‌ها و مواد افزودنی مستقیماً بر قیمتشان تأثیر می‌گذارد. در نتیجه، نوسانات قیمتی این مواد خام ناشی از نوسانات شرایط بازار، اختلالات زنجیره تأمین یا عوامل ژئوپلیتیکی می‌توانند بر هزینه کلی محصولات عایق اثر بگذارند.
فرآیندهای تولید
پیچیدگی فرآیندهای تولید و فناوری لازم برای ساخت عایق پلی یورتان و الاستومری بر قیمتشان تأثیر می‌گذارند. مثلاً تولید عایق فوم پلی یورتان واکنش‌های شیمیایی، نسبت‌های دقیق اختلاط و فرآیندهای پخت را در بر می‌گیرد. چنین فرآیندهایی ممکن است تجهیزات پیچیده و نیروی کار ماهر لازم داشته باشند و در نتیجه، بر هزینه‌های تولید و قیمت‌گذاریشان تأثیر بگذارند.
ضخامت و چگالی عایق
شرایط عایق الاستومری و پلی اورتان می‌تواند بر قیمتشان تأثیر بگذارد. مواد عایق دارای چگالی زیاد معمولاً عملکرد حرارتی بهتری دارند؛ اما ممکن است به دلیل استفاده بیشتر از مواد و الزامات ساخت، هزینه بیشتری داشته باشند.
مشخصات عملکردی
مواد عایق دارای مشخصات عملکردی ارتقایافته ممکن است به دلیل نیاز به آزمایش‌های اضافی، اقدامات کنترل کیفیت و مطابقت با استانداردها، گران‌تر باشند. برخی از چنین معیارهایی عبارتند از: مقاومت حرارتی بهتر (R-value)، مقاومت در برابر آتش یا گواهینامه‌های زیست‌محیطی نظیر گواهینامه LEED.
سخن پایانی
محصولاتی نظیر عایق پلی یورتان و الاستومری را باید راهکارهای ارزشمندی برای ارتقای بازده حرارتی، پایداری محیطی و کارایی عملیاتی بخش‌های مختلف صنعتی بدانیم. لذا با آگاهی یافتن از ویژگی‌ها، کاربردها، مزایا و ملاحظات خاص آن‌ها، می‌توانید تصمیمات آگاهانه‌ای را برای انتخابشان بگیرید. این محصولات می‌توانند تأثیر زیادی بر حفاظت از تأسیسات مختلف و آب‌بندی قطعات حساس داشته باشند.

​​​​​​​

جهت مشاوره و خرید تماس بگیرید 09120696047
سبد خرید